Ben Mustafa Özcan,

30.08.1961 yılında Yozgat’ta dünya ya geldim. İlkokul eğitimimi Mustafa Özgür İlkokulu’nda, ortaokul eğitimimi Aydınlık Evler Orta Okulu’nda ve lise eğitimimi Kartal Endüstri Meslek Lisesi – Elektronik Bölümü ‘nde tamamladım. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

1983 yılında babam Ramazan ‘dan yadigar kerestecilik mesleğinde 1994 yılına kadar Kayseri Eski Sanayi Bölgesi Keresteciler Sitesi’nde faaliyetimizi sürdürdüm. 1994 ve 1998 yılları arasında Kayseri otomotiv sektörü içerisinde Renault araç bayiliği yaptım.

1998 yılında ÖzKap Ahşap Orman Ürünleri Mobilya İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurdum. Ve günümüze kadar Eski Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgesinde halen faaliyetimizi sürdürmekteyiz.

Kendimi ve firmamı geliştirmek adına dünya üzerinde yaklaşık 20 ülkeyi ve sektörde öncü firmalara mağaza ziyaretlerinde bulunarak sürdürmüş olduğum iş kolunu bir adım ötesine taşımak için çalışmalar yaptım. Sektöründe öncü geçmişin tecrübeleri ile geleceğin yaşam standartlarına uygun özellikli mobilyalar üretmek ana temel noktamız olmuştur. Yapmış olduğumuz üretimlerde Osmanlı ve Selçuklu motiflerine uygun Türk kültürünü yansıtan geçmiş ile gelecek bağlantısını koparmayan bir üretim modeli oluşturmayı temel edindim. Bu hususta hem yurt içi hem de yurtdışına satış noktalarımızı gün geçtikçe arttırdım. Amacım hem milletime hem de yetiştirdiğim topraklara faydalı bir insan olarak çalışmak ve üretmeyi hayat felsefesi olarak benimsedim. Çalışan ve üreten bir Türkiye için sürekli milletimin hizmetinde olmak temel arzumdur.